SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD KALİFİYE İŞ GÜCÜ SORUNUNU ÇÖZECEK DEV BİR PROJEYE İMZA ATIYOR

HASIAD, sanayicilerin en büyük sorunlarindan biri olan kalifiye eleman ihtiyacini egitim yoluyla çözecek. HASIAD'in Arnavutköy Belediyesi ve Kaymakamligi ile isbirligi içinde hayata geçirecegi HASIAD Teknik Meslek Lisesinin Hadimköy'de 42 dönümlük bir arazi üzerinde insa edilmesi ve 2018 yilinda tamamlanmasi planlaniyor. 

Sanayicilerin en büyük sorunu yetismis, nitelikli is gücü bulamamalari. Istanbul'un en önemli sanayi bölgelerinden biri olan Hadimköy'deki sanayicilerin de bu sorunu ciddi anlamda hissetmeleri nedeniyle Hadimköy Arnavutköy Sanayici ve Isadamlari Dernegi (HASIAD), çözüm için önemli bir adim atti.  

HASIAD, sanayicinin ihtiyaç duydugu kalifiye eleman sorunun çözümünün egitim ile saglanabilecegi gerçeginden yola çikarak, bölgeye Türkiye'nin en büyük ve en nitelikli teknik meslek lisesini açmak için kollari sivadi. Arnavutköy Belediyesi, Kaymakamligi ve Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ile yapilan görüsmeler sonucunda proje hayata geçebilecek bir asamaya gelmis durumda. 

Hüseyin Bozdag: Teknik lise sayesinde ana eleman ve teknik eleman ihtiyacimiz karsilanacaktir

HASIAD Baskani Hüseyin Bozdag, konuyla ilgili açiklamasinda, "Büyük bir projeye imza atmak istiyoruz. Allah nasip ederse Kaymakamimizin ve Belediye Baskanimizin destegiyle, Türkiye’nin  en büyük mesleki egitim kampüsünü Hadimköy’de  42 dönüm arazinin üzerinde yapmayi planliyoruz. Bu projemizi düsündügümüz gibi 2018 yilinda tamamlayabilirsek ana eleman ve teknik eleman anlaminda eksikligimizi kisa zamanda giderebiliriz" diye konustu.   

Teknik lise projesinin bir ekip ve takim çalismasi ile hayata geçebilecegini kaydeden Bozdag; "Biz burada yola çikarken on bir kisilik yönetim kurulu üyesi ve Hadimköy’ün kiymetli temel taslari olan büyük sanayici agabeylerimizle yaptigimiz istiareler sonucunda yola çiktik. Mesleki egitim kampüsümüzle ilgili olarak herkesin destegini bekliyoruz.  Onur üyelerimizden Yildiz Kalip’in yönetim kurulu baskani Cemil Yildiz agabeyimizin bu konudaki tecrübesinden de yararlanacagiz. Kendisi daha önce de bir baska endüstri meslek lisesi projesini hayata geçirmistir" dedi. 

Ahmet Hasim Baltaci: Bu hayirli tesebbüsü hayata geçirecegiz

Arnavutköy Belediye Baskani Ahmet Hasim Baltaci da; sanayicilerin nitelikli eleman ihtiyacini karsilamak adina Belediye, HASIAD ve Milli Egitim Bakanligi'nin bir protokol çerçevesinde bu hayirli tesebbüsü hayata geçirecegini ifade etti. Baltaci; "Geçmis bir tecrübemiz var. Bir çiraklik egitim merkezi açilisini belediye baskanliginin ilk döneminde gerçeklestirmistim. Darasi  yüksekokul ve üniversitenin basina diyorum" diye konustu.
 
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter