SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD İFTAR DÜZENLEDİ

Hadımköy Arnavutköy Sanayici ve İş adamları Derneği (HASİAD), düzenlediği iftar etkinliğinde bölgedeki sanayicileri buluşturdu. HASİAD Genel Başkanı Hüseyin Bozdağı’ın ev sahipliğinde yapılan iftara, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da katıldı. Etkinliğe İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bekir Yelken, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe ile çok sayıda İSO meclis ve meslek komiteleri üyesi ve bölge sanayicileri katıldı.
 
İftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, iki yıllık pandemi arasından sonra tekrardan, Ramazan vesilesiyle bir arada aynı sofralarda buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. HASİAD derneğinin bulunduğu bölgenin marka değerini artırdığını ileten Bahçıvan, Hadımköy’ün 200’e yakın HASİAD üyesiyle hem ülke çapında hem de global anlamda, sanayiye değer katan devasa bir ekosistem olduğunun altını çizdi.
 
Üretim ve ihracat alanında yürütülen çalışmaları yüksek katma değerli projelerle geliştirerek, daha yüksek ihracat gelirlerine ulaşabileceklerini belirten Bahçıvan, bu hedefe giden yolun, nitelikli eğitim ile yetişmiş nitelikli kadrolardan oluşan, bir iş ordusu yaratmaktan geçtiğine vurgu yaptı. Ayrıca İSO olarak başlatmış oldukları eğitim projelerine her geçen gün geniş sanayi çevrelerince destek geldiğini ileten Bahçıvan, Hadımköy bölgesinin de bu değerli çalışmalara güçlü bir şekilde katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Bugüne kadar hayata geçirilmiş çok güzel çalışmalara rağmen hala mesleki eğitim alanında daha gidilecek çok yolun olduğunu belirten Bahçıvan, mesleki eğitim ve sanayi iş birliklerinin öneminin altını çizdi. Erdal Bahçıvan, ‘’ Özellikle meslek liseleri kadar son zamanlarda yavaş yavaş atağa kalkan, henüz biz sanayiciler olarak çok fazla bilmediğimiz, mesleki eğitim merkezlerini geliştirmek adına çok önemli fırsatlar ve çok değerli teşvikler var. Lütfen kendi insan kaynaklarımızı bu yönde değerlendirelim, İSO olarak sizleri bu konuda yönlendirmeyi, bilinçlendirmeyi ve harekete geçirmeye hazırız. Sanayimizin temel sorununun iyi eğitimle yetişmiş iş gücü eksikliği olduğunun bilincindeyiz. İnşallah bu dönem gelecek için daha umutlu bir gelişim sağlamak ve geleceğin fidanlarını güçlü bir orman olacak şekilde ekmek için bir fırsat olacak’’ dedi.
 
HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ da iftar etkinliğinde yaptığı konuşmada 2018 yılında yaşanan ABD-Çin ticaret savaşlarının arkasından patlak veren Covid-19 salgınının ve günümüzde yaşanmakta olan Rusya-Ukrayna Savaşı’nın bilinen tüm ekonomik ezberleri değiştirdiğini söyledi. Hüseyin Bozdağ özellikle pandemi sürecinde bölge sanayisinin her bir problemiyle yakından ilgilenen başta İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan olmak üzere, tüm İSO çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Ayrıca Hüseyin Bozdağ, İSO ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirilen Hadımköy Endüstri Meslek Lisesi’nin sanayinin her bir kademesinde ana eleman yetiştirmeye başladığını ve okulun F-16, İHA ve SİHA araçlarının yanı sıra yerli üretim otomobil TOBB’un da parçalarının üretimine destek verdiğini ekledi.
 
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter