SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD IN İFTARI SANAYİCİ, YEREL YÖNETİM VE MÜLKİ İDAREYİ BİR ARAYA GETİRDİ

HASIAD tarafindan düzenlenen iftara Arnavutköy Kaymakami Kasim Fikret Dayioglu, Arnavutköy Belediye Baskani Ahmet Hasim Baltaci, ISO Baskani Erdal Bahçivan, ISIFED Baskani Muammer Ömeroglu, HASIAD Baskani Hüseyin Bozdag, mülki idare temsilcileri ve çok sayida sanayici katildi. HASIAD Baskani Bozdag, Hadimköy'de açilmasi düsünülen HASIAD Endüstri Teknik Meslek Lisesi Projesi hakkinda katilimcilari bilgilendirdi.

Onur Park sponsorlugunda 23 Haziran'da Seyidoglu Restaurant'ta gerçeklesen  HASIAD iftari bölge sanayicisi, yerel yönetimler ve mülki idare temsilcilerini bir araya getirdi. 

Ev sahibi sifatiyla açilis konusmasini yapan HASIAD Baskani Hüseyin Bozdag, Türkiye'nin sanayi üretiminin neredeyse yüzde 70'nin Istanbul'da gerçeklestigini, Istanbul içinde de Hadimköy'ün en önemli sanayi bölgelerinden biri oldugunu vurguladi.

"Istanbul demek bana göre Hadimköy Sanayisi demek, Hadimköy demek Istanbul sanayisi demektir" diyen Bozdag; Hadimköy'de bugün 550 A grubu sanayi firmasinin 60 bine yakin çalisani istihdam ettigini ve Türkiye'nin toplam ihracatinin yüzde 6.7'sine denk gelen 10 milyar TL'ye yakin ihracat gerçeklestirdigini belirtti. 

Yeni havaalani projesi, Kanal Istanbul projesi, Kuzey Marmara otoyolu ve 3. köprü yollariyla birlikte Hadimköy'ün öneminin daha da artacagini ifade eden Bozdag; "Bu bölgenin içerisinde bulunan sanayiciler olarak biz de gelismelere göre konumumuzu almak durumundayiz" dedi. 

Hüseyin Bozdag: Türkiye'nin en büyük teknik lise kampüsünü Hadimköy'de kurmak istiyoruz. 

HASIAD Baskani Bozdag, konusmasinda HASIAD Endüstri Teknik Meslek Lisesi Projesi'nin sunumuna da yer verdi. Sanayicilerin ihtiyaç duydugu nitelikli teknik eleman eksikliginin hissedildigini belirten Bozdag;  "Büyük bir projeye imza atmak istiyoruz. Allah nasip ederse Kaymakamimizin ve Belediye Baskanimizin destegiyle, Türkiye’nin  en büyük mesleki egitim kampüsünü Hadimköy’de  42 dönüm arazinin üzerinde yapmayi planliyoruz. Bu projemizi düsündügümüz gibi 2018 yilinda tamamlayabilirsek ana eleman ve teknik eleman anlaminda eksikligimizi giderebiliriz" diye konustu.   

Teknik lise projesinin bir ekip ve takim çalismasi ile hayata geçebilecegini kaydeden Bozdag; "Biz burada yola çikarken on bir kisilik yönetim kurulu üyesi ve Hadimköy’ün kiymetli temel taslari olan büyük sanayici agabeylerimizle yaptigimiz istiareler sonucunda yola çiktik. Mesleki egitim kampüsümüzle ilgili olarak herkesin destegini bekliyoruz. Onur üyelerimizden Yildiz Kalip’in yönetim kurulu baskani Cemil Yildiz agabeyimizin bu konudaki tecrübesinden de yararlanacagiz. Kendisi daha önce de bir baska endüstri meslek lisesi projesini hayata geçirmistir" dedi. 

"3 bin metrekarelik sanayi çadiri kurulacak" 

Hadimköy’de baska projelere ve islere de imza attilarini belirten Bozdag; "Belediye Baskanimizin da destegiyle insallah Eylül ayinda yeni yapilan tren istasyonunun yaninda üç bin metrekarelik sanayi çadiri kurulacak. Böylelikle sanayicilerimizin birbirleriyle tanismalari, ticari is birlikleri kurabilmeleri adina böyle bir organizasyonun çok faydali olacagini düsünüyorum" diye konustu.  

HASIAD Baskani konusmasinin sonunda her seyin bir ekip isi oldugunu kaydetti ve yönetim kurulu üyesi arkadaslarini da kürsüye çagirarak onlari da alkislatti. 

Ahmet Hasim Baltaci: Teknik liseden sonra darasi yüksek okul ve üniversitenin basina

Arnavutköy Belediye Baskani Ahmet Hasim Baltaci, Hadimköy'ün Türk ekonomisine ciddi bir katki sunan ve ayni zamanda gelecek vaat eden bir sanayi bölgesi oldugunu belirtti. Sanayicilerin nitelikli eleman ihtiyacini karsilamak adina Belediye, HASIAD ve Milli Egitim Bakanligi'nin bir protokol çerçevesinde bu hayirli tesebbüsü hayata geçirecegini ifade eden Baltaci; "Geçmis bir tecrübemiz var. Bir çiraklik egitim merkezi açilisini belediye baskanliginin ilk döneminde gerçeklestirmistim. Darasi  yüksekokul ve üniversitenin basina diyorum" dedi. 

Arnavutköy'ün büyük projelerle sadece Türkiye’de degil; dünyada adindan söz ettiren bir bölge olacagini belirten Baltaci; "Elimizdeki bütçeyle her yil yapmis oldugumuz planlama çerçevesinde daha iyi bir Arnavutköy, daha iyi bir Hadimköy ve bütün eksikliklerin geride kaldigi günler diliyoruz. Sizler sanayiciler olarak üretiyor, binlerce insanimiza is veriyorsunuz. Hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum" diye konustu. 

Mehmet Ali Ugur: Kentsel dönüsümde beyaz bir sayfa açmak istiyoruz" 

Belediye Baskani Baltaci'nin ardindan söz alan HASIAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Onur Park Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Ali Ugur, "Emegimiz ve göz nurumuzdur" diyerek ifade ettigi Onur Park Life Istanbul Projesi hakkinda katilimcilara bilgi verdi. Ugur; "Kentsel dönüsüm projesine beyaz bir sayfa açmak istiyoruz. Insana verdigimiz deger neticesinde yasamasi keyifli bir proje sunmak istedik. Onur Park Life Istanbul hem mimarisiyle hem de olanaklariyla yüksek yasam standartlarindadir" dedi.  

Fikret Dayioglu: Teknik okulun bölgemize hayirli olmasini dilerim 

Arnavutköy Kaymakami Fikret Dayioglu da teknik okula bölgenin sanayicisinin ihtiyaç duydugunu, is gücünü yetistirebilmek için yapilacak teknik okulun bölgeye hayirli ugurlu olmasini temenni ettigini söyledi. 

Erdal Bahçivan: Hedefimiz dünyanin ilk on ekonomisi arasina girmektir

Istanbul Sanayi Odasi Baskani Erdal Bahçivan; sanayicilerin sanayi ile ugrasmasi gerektiginin altini çizdigi konusmasinda; "Insaat sektörü bizim için çok önemli sektör. Insaatçilar kendi yollarinda ilerlesinler, sanayiciler kendi yollarinda ilerlesinler. Her sektör kendi üzerine düseni layigiyla yaparsa Türkiye'yi  dünyanin ilk on ekonomisi arasina sokma hedefimize ulasabiliriz. Bunun için insanimizi egitmemiz lazim, insan kalitemizi yükseltmemiz lazim.  Biz, Istanbul Sanayi Odasi olarak üzerimize düseni seve seve yapacagiz" diye konustu. 

 
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter