SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD İFTAR ETKİNLİĞİNDE SANAYİCİLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

Hadımköy Arnavutköy Sanayici ve İşadamları Derneği [HASİAD], her yıl düzenlediği geleneksel iftar etkinliğinde sanayicileri bir araya getirdi.

HASİAD Genel Başkanı Hüseyin Bozdağ’ın ev sahipliğinde Hadımköy Bonfilet SteakHouse’da yapılan iftara, İstanbul Sanayi Odası [İSO] Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da katıldı. İftara Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Urfalılar, İSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sultan Tepe, Kemal Akar ve Bekir Yelken, İSOV Genel Sekreteri ve İSO Meclis Üyesi Aynur Ayhan, çok sayıda İSO meclis üyesi ile bölge sanayicileri ve iş insanları da katıldı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, iftar etkinliğinde yaptığı konuşmada sanayicilerle birlikte olmanın ve onların sorunlarını yerinde öğrenmenin çok önemli olduğunu ve bu nedenle burada bulunduğunu söyledi. Turagay, 550 sanayi tesisi bulunan bu bölgeyi göz ardı etmenin mümkün olmadığını kaydetti. Turagay, gerek Arnavutköy ve gerekse Hadımköy’deki sanayileşme ve üretim odaklı çabaların ve sanayinin geleceği için verilen mücadelenin farkında olduklarını ve bu kadar çaba sarf edildiğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini ekledi.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ise etkinlikte yaptığı konuşmada Hadımköy’ün sanayinin gururu bir bölge olduğunu söyledi. Göreve geldiğinden beri sanayicinin yanında olan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’a aralarında bulunmasından dolayı teşekkür eden Bahçıvan, bu sofralarda sorunların değil umutların konuşulması gerektiğini aktardı. Bunun için her platformda mücadele ettiklerini hatırlatan Bahçıvan, sanayiciler olarak her zaman en öncelikli hedefleri olan iş ve aş yaratarak bugünleri aşacaklarını dile getirdi.

HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ  ise Hadımköy’de çok hızlı gelişmeler olduğunu ve 7 Mayıs’ta çıkan kararname ile Türkiye’de altı endüstri bölgesinin daha açıklığını söyledi. İki tanesinin bölgelerini kapsamasının grurunu yaşadıklarını dile getiren Bozdağ 10 yıl içinde buraya 26 milyar dolar yatırım yapılacağını ve 45 bin kişi daha istihdam edeceğini ifade etti. 14 milyon metrekare ile İstanbul’un en büyük sanayi bölgesi oldklarını dile getiren Bozdağ, halen 20 milyar dolarlık bir katma değer yarattıklarının altını çizdi. Böyle önemli bir bölgede birçok sorunla kendi kendilerine uğraştıklarını belirten Bozdağ, Hadımköylü sanayiciler olarak yaşamakta oldukları sorunlara çözüm beklediklerini kaydetti. Bozdağ, Hadımköy olarak Volkswagen fabrikasını ve Çin’in teknoloji yatırımlarını çekmek istediklerini ekledi. Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ise Arnavutköy’ü oluşturan yedi beldeden biri olan Hadımköy’ü çok önemsediklerini söyledi. Hadımköy’ün üretime, ihracata ve istihdama yaptığı katkı yaptığını belirten Odabaş, ülke ekonomisine katkı yapan sanayicilerin yanında olduklarını kaydetti.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter