SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD’IN PATRONU YİNE YENİDEN HÜSEYİN BOZDAĞ OLDU

Hadımköy Sanayici İş Adamları olağan genel kurulunu başarıyla gerçekleştirdi. Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE’nin katılımı ve HASİAD üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen genel kurulda yönetim kurulunun çalışmaları büyük takdir topladı.

HASİAD Yönetim Kurulu güven tazeleyerek 2019 – 2022 yılına kadar devam etme kararı alındı. Yeni yönetim kurulu sayısı onbirden onüçe çıkarılması kararı alındı. 2019 – 2022 yılı yeni yönetim kurulu Hüseyin BOZDAĞ, Levent EREN, İkbal Yiğitalp ATİK, Rasim TÜKEK, Ali BALKANER, Merve NALBANTOĞLU, Emre TOPUK, Necati GÖKSU, Serdar URFALILAR, Serhan ALPAGUT, Hilmi CANİKLİOĞLU, Yusuf DAL, HASAN TEPE, Mehmet KURTÖZ, Laure GÖK seçildi.

Genel Kurulda bir konuşma yapan HASİAD Başkanı Hüseyin BOZDAĞ ‘Tüm üyelerimize genel kurula katılım sağladığınız için çok teşekkür ederim. Başkanlığını onur ve gurur duyarak yaptığım HASİAD’a tekrar yönetim kurulu tüm arkadaşlarımla beraber bizleri tekrar bu göreve seçtiğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni Yönetim Kurulunda Türk İş dünyasında temsilcilikler oluşturularak İSO, İTO, TİM, BEİK gibi kurumlarda HASİAD’ı temsil ederek ve Hadımköy sanayicisinin sorunlarına hızlı çözümler üretmek için çalışmalara başlayacağız. Yeni dönemin HASİAD’a Hadımköy sanayisine ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyor bizlere verdiğiniz emaneti daha yükseklere taşıyacağız’ dedi.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter