SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA yı ZİYARET ETTİ

HASİAD Yönetim Kurulu yeni atanan İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA'yı makamında ziyaret etti.

Toplantıya HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin BOZDAĞ, Başkan Yardımcısı İkbal YiĞİTALP ATİK, Yönetim Kurulu Üyeleri Levent EREN, Emre TOPUK, Necati GÖKSU ve HASİAD üyeleri Hüseyin DEDEOĞLU ve Yasin TÜKEK katıldı.

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin BOZDAĞ konuşmasında İstanbul Valisi ALİ YERLİKAYA ya kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Hüseyin BozdaĞ önemli Hadımköy sorunlarına kısa değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi Hadımköy ün çözüme ulaşması gereken birçok sorunları var. Hadımköy ün Islah organize sanayi bölgesi kapsamında olması gerektiğini düşünüyor ve bu konuda da çalışmaları yürütüyoruz.Sizlerden de bu konuda destek istiyoruz. Hadımköy de bir hastaneye ihtiyacımız var. Askeri hastanenin bir an önce Arnavutköy Belediyesi ne devrinin hızlanması ve bölgenin sağlık sorununa çözüm getirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca 3. Havalananının Hadımköy bölgesinde ciddi bir trafik yaşatacağını düşünüyor ve şimdiden yol sorununa çözüm aranması gerektiğini düşünüyoruz dedi

18. madde uygulamaları konusunda bilgilendirme yapan Hüseyin BOZDAĞ, İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA yı Hadımköy e davet etti.

İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA HASİAD üyelerini ağırlamaktan mutlu olduklarını ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Hadımköy ün sadece İstanbul için değil Türkiye için çok önemli bir bölge. Sanayinin kalbi olan bölgenin sorunlarına çözüm bulmak için elimizden geleni yapacağız.Sorunları en iyi o bölgede yaşayan insanlar bilir. Sizlerde bu sorunlar konusunda bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim. En kısa zaman da Hadımköy e gelerek sorunları bir de yerinde görmek isterim dedi.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter