SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD 18. Uygulamaları Hakkında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sn Hasan BÜYÜKDEDE Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi.

Toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcımız Sn Hasan BÜYÜKDEDE katılırken HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Huseyin BOZDAĞ, Hasiad yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda HASİAD a üye sanayici ve iş adamları katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Huseyin BOZDAĞ Hadımköy sanayimizin en önemli sorunlarından biri olan 18. madde uygulamalarının çözümü için yapılması gerekenler ve izlenilmesi gereken yollar konusunda bir toplantı yapmak istedik. Öncelikle bu toplantıya bölge sanayicimizin yoğun katılımından dolayı teşekkür ediyorum. Hadımköy bölgemizin önemli sanayici ve iş adamlarımızdan ve HASİAD üyemiz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcımız Sn. Hasan BÜYÜKDEDE toplantıya katılımından dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu toplantımızda bu sorunun en ince ayrıntısına kadar konuşulup bir yol haritası çıkacağı düşüncesiyle hepinize hoş geldiniz diyorum dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcımız Sn Hasan BÜYÜKDEDE 18 madde uygulamaları konusunda sizinle aynı sorunu yaşamış bir sanayiciniz olarak sorunun farkındayım. Yeni dönemde bu ve buna benzer bir çok sorunla bakanlığımız olarak her türlü çözümün konuşulup bir yol haritasıyla çözüme bağlama konusunda çalışıyoruz. Ülkemizin son dönmelerde yaşadığı dış destekli ekonomik sorununun sanayicimizle birlikte üretim yaparak daha hızlı aşacağımıza inanıyoruz. Bu toplantının sorunun çözümü için ilk adım olarak görüyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum dedi.

Toplantı 18 madde uygulamaları ile yapılan sunumun ardından karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmasının ardından HASİAD heyetinin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcımız Sn Hasan BÜYÜKDEDE ile birlikte bakanlıklar düzeyinde toplantılar yapılması kararı ile son buldu.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter