SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNİ DÜZENLEDİ

Yılmadık usanmadık HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ, “Sanayiciler olarak yılmadık, usanmadık ve daha hızlı koşmamız gerektiğine karar verdik. Ülkemize yapılanlara inat sanayiciler olarak daha hızlı koşmamız gerektiğine inandık” dedi.

İş adamı ve Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim’in düzenlediği iftar programına iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katıldı. Hadımköy’de bulunan Bonfilet Steak House Restoran'da gerçekleştirilen iftar programında konuşan HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ konuşmasında Hadımköy Sanayicisine övgüler yağdırdı.Bundan dolayıdır ki, Türkiye’nin yıldızlarının Hadımköy bölgesinde olduğunu hepimiz biliyoruz. 550 sanayi kuruluşunda yaklaşık yetmiş bin kişinin çalıştığı dev bir sanayi bölgesi haline geldi Hadımköy. İSO’nun açıkladığı ilk beşyüz sanayi kuruluşu içerisinde seksen tanesini bağrında barındıran birinci beşyüz sanayi kuruluşu içerisinde de yaklaşık ondört firmamızın olduğu açıklandı. Bu bilgiler bölge sanayicisi açısından çok değerlidir” dedi. Bozdağ, Hadımköy’deki şirketlerin dünya sanayi ölçeği içerisinde çok önemli yerlere geldiklerini belirterek dünyadaki şirketler sıralamasında ilk yüz şirketten bir şirketimiz var. Bu şirketimiz dünyada marka, satış ve pazarlama anlamında ilk sırada” dedi.

Sponsorumuz Selim İnşaat Seyfettin Selim Beyde söz alarak katılımcı misafirlerimizin ramazan ayını ve bayramını kutladı.

İş aş kapısı açık İftar programında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet  Haşim Baltacı ise sanayicinin ramazanını ve gelecek ramazan bayramını kutladı.

Programın son konuşmasını İSO Başkanı Erdal Bahçıvan yaptı. Bahçıvan konuşmasında İSO 500 e giren sanayicilerimize tebriklerini dile getirdi. Konuklarımızın ramazanını ve bayramı kutladı.

Sponsorumuz Selim İnşaat Seyfettin Selim Beye bir kez daha teşekkür ederiz.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter