SLİDE İÇERİK
Üyelerden Haberler

HADIMKÖY ÜN PARLAYAN SANAYİCİLERİ NDEN KATAR GEZİSİ

İstanbul’un en büyük sanayi bölgesi olan Hadımköy’ün başarılı sanayici iş adamlarını çatısı altında toplayan HASİAD’ın (Hadımköy Arnavutköy Sanayi işadamları Derneği) Katar gezisi, T.C. Doha Büyükelçisi Sayın Fikret Özer’i ziyareti ile başladı. Hüseyin Bozdağ Katar’daki büyük iş potansiyeli için sanayicilerin görüşleri ve sorularını dinleyen Büyükelçi Özer’e teşekkürlerini bildirdi.

Gıdadan alüminyuma kadar varan sanayi ağının üyeleri Katar’da Türk yatırımı için toplandı. HASİAD, Katar’da en çok desteklenen sektörlerden biri olan sanayi sektöründe Türk sanayicilerin ismini duyurmayı hedefliyor.

Uyguladığı politikalar sebebiyle yatırımcıların gözde ülkelerinden biri olan Katar özellikle tarım, sanayi, sağlık, eğitim, doğal kaynaklar ve enerji, danışmanlık, teknik servisler, bilişim hizmetlerine yatırımı destekliyor. Katar gelişme planları kapsamında yer alan faaliyet alanları ile ile birlikte, Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı’nın belirttiği sektörler için Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınarak, %100 yabancı hissedarlı bir limited şirket kurulabilmektedir.

Katar Hükümeti’nin yabancı yatırımı desteklemek amacıyla yaptığı çalışmalar arasında, yukarıda belirtilen sektörlere ilişkin kurulacak olan yabancı şirketler; Katar Yatırım Geliştirme Dairesi tarafından, 10 yıl süre ile gelir vergisinden muaf olma gibi bazı teşviklerden de yararlanabilmektedirler.
Degerli HASIAD Üyeleri;

27 Mart 2014  tarihinde yapilan genel kurulda sizlerin teveccühleri ile bu göreve seçilmis ve aldigimiz HASIAD bayragini daha iyi yerlere getirebilmeyi hedeflemistik. Yeni yönetim kurulu olarak yola baslarken HASIAD ismininin daima olumlu sekilde gündemde kalmasini  ve dernegimizin bölgemizin saygin sivil toplum kuruluslarindan birisi olmasini saglamak ana hedeflerimizdi.

Görev yaptigimiz iki yil boyunca degisen ve zor sartlarda degiserek , büyüyerek ve sayginligini arttirarak dernegimizi daha iyi yerlere getirmeye çalistik.

Yönetim Kurulumuz iki yillik çalisma dönemi içersinde 90 adet Yönetim Kurulu toplantisi yaparak çesitli kararlar almis, projeler üretmis, bunlarin uygulamalarini takip etmis ve asagida belirtilen hizmetler üretilmistir.

Iki yillik süreçte Dernegimizden  yeni üye aramiza katilmistir. Su an 124 üyesi olan bir dernek olarak çalismalarimiza devam ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde yeni olusumlarla HASIAD’in bölgede daha etkin bir Sivil Toplum Kurulusu olmasi nedeniyle üye sayimizin arttirilmasi yönünde çalismalarimiz devam edecektir.

Iki yil içinde firma ziyaretinde bulunarak sorunlari dinledik, fikir alisverislerinde bulunduk, isletmeleri gezdik, yeni firmalarla tanistik.

Göreve gelir gelmez Yeni Yönetim Kurulumuzu tanitmak, sorunlarimizi anlatmak ve bu dönem ki projelerimiz hakkinda bilgiler vermek amaciyla sirasiyla idari olarak bagli oldugumuz, Arnavutköy Kaymakami Sn Fikret Dayioglu’nu, Arnavutköy Belediye Baskani A.Hasim Baltaci  makamlarinda  ziyaret ettik.


Devamı...

Duyurular Tüm Duyurular...

Maske Dağıtımı Hakkında Bilgilendirme

 
Değerli Meclis Üyelerimiz

İstanbul’daki işletmelerin maske ihtiyacının bir bölümü dün akşam Ankara’dan İstanbul Valiliğine gönderilmiştir. Dağıtım, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzün talebi ile bugün Odamızca üyelerimize duyuru yapılarak talep toplanmaya başlanmıştır. Gelen talepler Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletilmektedir.
Maske ihtiyacınızı aşağıdaki bağlantıdan Odamıza iletebillirsiniz.

Saygılarımızla

Haktan Akın
Genel Sekreter

https://form.jotform.com/201072307833952

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

 Değerli Meclis Üyelerimiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Odamıza bugün gelen yazıda; sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında yer almadığı halde, ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermeleri durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmaların sokağa çıkma yasağı olan günlerde faaliyetlerine devam edebilmeleri için, İstanbul Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün stmistanbulil@sanayi.gov.tr adresine elektronik ortamda müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir.
Başvuruda; müracaat dilekçesi, sanayi sicil belgeleri ile ihracat siparişlerini gösterir herhangi bir belgenin (sipariş mektubu, sözleşme, proforma fatura vb) belirtilen e-posta adresine elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Başvurular İstanbul Valiliği tarafından değerlendirilecektir
Saygılarımızla,

Haktan Akın
Genel Sekreter